פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   לא רק בזמן הקורונה: השירות הרפואי שעוזר לחולי לב

   חולי לב ובעלי מחלות רקע נמצאים בסכנה גדולה יותר בעת הידבקות בקורונה. השירות של שחל מאפשר לקבל טיפול וסיוע גם כשאתם בבית. זהו שירות חיוני בימים שבהם יציאה למרפאה או לבית חולים עלולה לגרום להידבקות. הכירו את שירות הטלרפואה מציל החיים

   נגיף הקורונה מטלטל את העולם. ההידבקות המהירה, העובדה שאין לו תרופה והפגיעה בכלל האוכלוסייה הופכת אותו לבעיה עולמית, כשגם ישראל בחזית המלחמה בנגיף. מדובר במחלת נשימה נגיפית שדומה בתסמיניה לשפעת, אך בשונה ממנה, מתפשטת בקצב מהיר בין אדם לאדם. גם אחוזי התמותה שלה גבוהים יותר מאלה שגורמת להם מחלת השפעת.

   הנגיף פוגע בכלל האוכלוסייה, אבל מבוגרים, אנשים עם מחלות רקע וחולי לב הם פלח אוכלוסייה בעלי אחוזי תמותה גבוהים יותר. לפי נתונים שפרסמה ממשלת איטליה ב-20 במרץ, הגיל הממוצע של קורבנות הקורונה בארץ המגף הוא 78.5 וקרוב ל-99% מהם סבלו מלפחות בעיה בריאותית אחת נוספת.

   מרבית מהנדבקים מפתחים מחלה קלה שלא תמיד דורשת אשפוז, אולם לעולם הרפואה כבר ברור כי מבוגרים מעל גיל 65 ואנשים הסובלים ממחלות כרוניות נמצאים בסיכון מוגבר לפתח סיבוכים מהמחלה. מצב זה מעמיד את חולי הלב בסיכון גבוה מהרגיל.

   ידיים מחזיקות לב (ShutterStock)
   הפגיעה בריאות גורמת ללבם של חולי הלב לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל הגוף (צילום: AP)

   איך נגיף הקורונה יכול להשפיע על חולי הלב?

   ככלל, חולי לב אינם נמצאים בסיכון גבוה יותר מאחרים ללקות בנגיף, אך אם הם כן ידבקו הסיכוי שיסבלו מסיבוכים בריאותיים שונים גבוה יותר בהשוואה לאנשים ללא מחלות לב.

   הפגיעה הגדולה שפוגע הנגיף היא בראות, ופגיעה זו עלולה להשפיע גם על תפקוד הלב. הפגיעה בריאות גורמת ללבם של חולי הלב לעבוד קשה יותר כדי להזרים דם מחומצן לכל הגוף, כדוגמת חולה אי ספיקת לב שנדבק בקורונה נמצא בסיכון גבוה, משום שמלכתחילה לבו מתקשה בשאיבה. נגיפים עשויים להוות סיכון לחולים בטרשת עורקים, להגדיל את הסיכון לחסימה של עורק ראשי וכתוצאה מכך להוביל להתקף לב.

   לכן על חולי לב לנקוט משנה זהירות בימים אלה ולהקפיד על קיום ההגבלות וההוראות שמפרסם משרד הבריאות. אם אתם חולי לב או מכירים חולה לב, זכרו כי יש לצמצם למינימום את השהות במקומות הומים, למזער חשיפה לאנשים שאינם בני ביתכם, לשטוף ידיים היטב ומספר רב של פעמים ביום ולהימנע מתנועה ברחוב או בתחבורה ציבורית.

   בנוסף, כחולי לב, חשוב להתחסן מפני דלקת ריאות חיידקית, שיכולה להוביל לסיבוכים של מחלת הקורונה ולהגדיל את הסיכון לתמותה.

   שירותי הטלרפואה של שחל ישמרו על הבריאות שלכם

   שחל, חברת הטלרפואה המובילה בעולם, מקדמת מאז הקמתה ב-1987 את תחומי התמחותה הכוללים אבחון ומעקב קרדיאלי מבית המנוי למוקד שחל. כיום, שחל היא חברה בינלאומית מובילה המקדמת את תחום הטלרפואה ברחבי העולם וגם בישראל והיא מפתחת מכשור מתקדם לצורך מעקב רפואי מרחוק.

   מה היתרון שיוצר מנוי שחל עבור חולי לב בתקופת התפשטות הקורונה? שירותי הטלרפואה נותנים שירות מרחוק בזכות המוקד הרפואי. לשחל מוקד רפואי הזמין לשירותכם 24/7 ומאויש על ידי צוות רפואי מקצועי ומנוסה שמספק לכם אבחון וייעוץ רפואי בתחום הקרדיאלי. בימי נגיף הקורונה אתם רחוקים שיחת טלפון אחת מנציגי הצוות הרפואי, שמפענחים את תוצאות הא.ק.ג, משווים לנתונים קודמים ומייעצים כיצד לפעול.

   בעת ההצטרפות לשירות, יהיה לכם תיק רפואי שבו כל הפניות ושידורי הא.ק.ג שלכם בשחל יישמרו. שחל מפתחת מכשירי א.ק.ג, שמשדרים מידע אל המוקד בתוך שניות בודדות. עשרות אלפי המנויים של שחל מצוידים במכשור טלרפואי מתקדם, ההופך את השידור מהבית לקל וידידותי.

   דווקא עכשיו, כשאסור לצאת מהבית, במיוחד כשמדובר בחולי לב, אתם יכולים להתקשר למוקד הרפואי של שחל, להעביר שידור אק"ג ולראות אם יש בעיה כלשהי. ב- 88% מהמקים הבעיה נפתרת כבר מרחוק ואין צורך בהקפצת ניידת לטפל בכם ואם תצטרכו טיפול - שחל כאן בשבילכם.

   להיות מנוי בשחל משמעותו לחיות בראש רגוע ובלב שקט. לדעת שבכל רגע נתון, יש מישהו ששומר עליך ושייתן לך סיוע רפואי בכל רגע ובכל מקום במיוחד בתקופת מגפת הקורונה.

   עוד כתבות ב-טוב לדעת