העולם שייך לנשים: הכירו את הנשים שמובילות את שמרת הזורע

חברה שחלק גדול ממנה מובל על ידי נשים, כולל בתפקידי מפתח שנחשבים ל"גבריים", היא מחזה נדיר. הנשים של שמרת הזורע מספרות לנו על הייחודיות של החברה - מהמרכז הלוגיסטי, דרך מחלקת האספקה, אל מנהלת המוצרים ועד סמנכ"לית המכירות. כתבה שלא קוראים בכל יום

בשיתוף שמרת הזורע
12/11/2020
הנשים של שמרת הזורע. מימין לשמאל למעלה: לימור רובין - ע.מנכ"ל, אורלי חיימוביץ' - שירות, כרמית בועז - מוצר, מירה זילברמן - גרפיקה, ליטל מרילי - מכירות, קארין לוי - חווית לקוח. מימין לשמאל למטה: הילה בן אמו - פניות הציבור, איזבלה גרשמן - אספקות, אורית מלכה - מרלו"ג(צילום: אסף רונן)

בעולם המודרני שלנו, ההזדמנויות הולכות והופכות ליותר ויותר שוות ועדיין, לראות חברה שחלק גדול ממנה מובל על ידי נשים זה מחזה נדיר משהו. לכן, כדאי לכם להכיר את סיפורה של שמרת הזורע, המציעה את כל מגוון הרהיטים לחדרי הבית השונים. שוחחנו עם ארבע נשים שמחזיקות במשך שנים ארוכות בתפקידי מפתח בשמרת הזורע וניסינו להבין דרכן את סוד הקסם של החברה - איך ההשפעה הנשית תורמת למקצוענות ולאווירה הייחודית?

אז הכירו את אורית מלכה, מנהלת מרכז תעשייתי ולוגיסטיקה ועובדת בחברה כבר כמעט 18 שנים; איזבלה גרשמן, מנהלת מחלקת אספקות, קרוב ל-20 שנה בשמרת הזורע; כרמית בועז, מנהלת מוצרים, גם כ-20 שנה בחברה; וליטל מרילי, סמנכ"לית מכירות, שהצטרפה לפני כשש שנים.

ליטל מרילי, סמנכ"לית מכירות(צילום: אסף רונן)

איך מתנהלת שגרת היום שלך?

אורית: "אני מתחילה את היום בין 5:00 ל-5:30, מגיעה למרכז שלנו, פותחת את השערים ומתחילה להוריד את סידורי הליקוטים ליום הבא. הצוות שלי מגיע מעט אחריי וכל יום אנחנו פורקים 3-4 מכולות. אני מנהלת את כל מלאי החברה".

איזבלה: "אני מגיעה בין 5:30 ל-6:00 וקודם כל יש לי את המובילים. הם פונים אליי ובודקים את הסידור שלהם לאותו יום. כשהם עוזבים, אני עוברת למחלקה שלי, עם שישה אנשים במשרד. מתאמים אספקות ופותרים דברים בזמן אמת, מול הלקוחות. יש לנו 20 משאיות בערך כל יום והסידורים בנויים כמה ימים קדימה".

כרמית: "אני עובדת בשיווק ופיתוח מוצרים. בניהול מוצר, אני מוצאת מוצרים חדשים לקולקציה ובודקת את ההיתכנות שלהם והאם הם מתאימים ללקוחות שלנו. אחר כך אני עושה בדיקות לגבי המוצר עצמו, יחסים בין מוצרים, גוונים, סוגי בדים וחומרים וכו'. ברגע שיש לנו את המוצר, אני בודקת את האריזות שלו ואיך הוא נכנס לקונטיינר".

ליטל: "יש המון לחץ. יש לנו עשרה סניפים בארץ ורוב השבוע אני מסתובבת ביניהם, פלוס יומיים שאני במשרדי ההנהלה, בישיבות".

ממה את הכי נהנית בעבודה?

אורית: "מהמקום, ממערכות המידע והכלים המתקדמים העומדים לרשותי. יש לנו טכנולוגיה מטורפת, גם מבחינת מערכת ניהול המלאי. הכל ממחושב לחלוטין. ויש גם את כל אלמנט ניהול הצוות שלי, שהוא מהנה מאוד".

איזבלה: "קודם כל מהאנשים שסביבי. הם עם נבחר, אין כאלה בשום מקום. אני נהנית גם מהאתגרים, כי אז הזמן טס והמוח עובד וזה כיף".

כרמית: "מהפיתוח. למצוא את המוצר, שיתאים לקהל ובסופו של דבר, כשרואים שהוא נמכר, זה מיוחד".

ליטל: "הסיפוק. יש סיפוק אדיר בזה שאת יודעת להניע את כל המערכת ולייעל אותה לכיוון מכירה שמותאמת ללקוחות, הן מבחינת המוצר והן מבחינת המחיר והשירות. ברגע שכל אלה מצטלבים, זה נהדר".

אורית מלכה, מנהלת מרכז תעשייתי בר לב, עם הצוות(צילום: אסף רונן)

על מה בדרך כלל מחמיאים לך עובדים, ספקים או לקוחות?

אורית: "על השליטה שלי בעניינים, הפוקוס והיכולת להסתדר עם כל האקשן".

איזבלה: "שאני כל הזמן ממשיכה הלאה. גם אם קשה, מתחבקים, מתנשקים וממשיכים. זו עבודה ולא שומרים כלום בבטן".

כרמית: "הם אוהבים שאני תמיד זמינה ועונה בצורה מקצועית על כל שאלה".

ליטל: "השירותיות, החדות, נטרול הבעיות המהיר וקליטת הסיטואציות שנוצרות".

באילו קשיים את נתקלת בתפקיד?

אורית: "יש לנו צוותים מורכבים וצריך לנהל את העובדים, בפן האנושי. למדתי איך להתמודד עם הכל, להכיר את הנפשות הפועלות ולקבל החלטות. יש כל מיני דברים בדרך וזה תמיד מאתגר".

איזבלה: "הקושי הגדול הוא לזהות בעיות שיש למובילים בחיים האישיים, בזמן אמת. יש להם ימים קשים לפעמים ואני משתדלת להיות מאוד מעורבת. אלה 40-50 גברים שנמצאים בחוץ ולמדתי לזהות דברים שעוברים עליהם ואז אני מנסה לפתור כמה שאפשר, כי הם יוצאים לשטח, להרבה שעות על המשאית ובסחיבת רהיטים, באים במגע עם הלקוחות ובקורונה זה הרבה יותר קשה".

כרמית: "יש לחץ ודדליינים מטורפים ועכשיו עם הקורונה גם כל מיני עיכובים, כי מה שקורה בעולם משפיע על לקוחות הקצה".

ליטל: "אני מניחה שהקושי הכי גדול הוא בשמירה על הרמוניה של כל המערכת, כל הזמן. כי בסוף אנחנו עובדים עם המון אנשים".

כרמית בועז, מנהלת מוצר(צילום: אסף רונן)

איך את מרגישה עם ריבוי הנשים בחברה, כולל בתפקידים שנחשבים לרוב "גבריים"?

אורית: "בדרך כלל מי שמחזיקים בתפקיד שלי הם גברים ואני מרגישה מצוין להיות כאן, כי זה אומר שגם אנחנו יכולות ולא רק הם. אני שמחה לראות הרבה נשים בחברה וכל פעם שנישה ניהולית נתפסת על ידי אישה זה נהדר".

איזבלה: "אני לא חושבת שגבר היה מצליח בתפקיד שלי כמו שאני מצליחה. לנשים יש חושים מיוחדים, מעבר לעבודה - איך להתנהג, מה להגיד. במחלקה שלי העובדים מגיעים מרקעים שונים וצריך לדעת להתנהל עם כל אחד בהתאם".

כרמית: "אחרי 20 שנה בחברה, הרבה יותר קל לי לעבוד מול נשים שמחזיקות עמדות כאלה, שכביכול נחשבות ל'גבריות', כי נשים הרבה יותר דידקטיות ומדויקות ואנחנו מדברות באותה השפה".

ליטל: "אני גאה מאוד להיות חלק מזה. זה אחד הדברים שקסמו לי כשנכנסתי לחברה. גם בסניפים שלנו יש לי רוב של מנהלות".

איזבלה גרשמן, מנהלת מחלקת אספקות והובלות, עם הצוות(צילום: אסף רונן)

מה המסר שלך לנשים שרוצות להשתלב בכל מיני סוגי עבודה כאלה ואולי חוששות?

אורית: "לא לפחד לקחת אתגרים, כי זה הדבר הכי חשוב בחיים. הכל עניין של רצון והתמדה, וכל היתר מגיע מעצמו. צריך נחישות, לבצע מטרות, ליזום".

איזבלה: "לנסות לקבל סמכות, בלי להתחנן - פשוט לקחת את זה בכל הכוח ולא לוותר. אני חושבת שזה הסוד. אם לא תעשי לבד, לא יתנו לך. אנחנו צריכות להיאבק על המקום שלנו, בלי פחד".

כרמית: "לא לחשוש וכן לנסות, כי לפעמים אנחנו בתוך מסגרות שהתרגלנו אליהן - גבר עושה X, אישה עושה Y, אבל כל אחד יכול לעשות כל דבר, להתפתח באופן אישי בתפקיד ולפתח אותו כמו שמתאים לו".

ליטל: "אין תקרת זכוכית. אם אישה רוצה לעסוק במשהו, היא יכולה, גם אם הוא נתפס כ'גברי'. אני אימא לשלושה ועובדת המון שעות מחוץ לבית ועדיין מתפקדת טוב גם כאן וגם כאן. התוצאות מוכיחות את זה".

תעסוקת נשים במשק הישראלי (והעולמי) היא סוגייה שמטרידה את החברה מזה שנים ארוכות. בתקופת הקורונה למשל, מחקרים הראו שכמות הנשים שאיבדו את משרותיהן גבוהה פי חמישה בערך מכמות הגברים ובכנסת קיימת ועדה מיוחדת לקידום מעמד האישה ושוויון מגדרי. אבל מסתבר שיש חברות שמראות שאפשר גם אחרת ומציבות נשים בתפקידי מפתח, שם הן מקבלות את ההזדמנות להוביל והלקוחות נהנים מיחס אחר, מיוחד ונהדר.

הגיע הזמן להתחדש ברהיטים לבית? היכנסו לאתר שמרת הזורע

  • שמרת הזורע
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully