וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תקיפו את עצמכם: מה זה ביטוח מקיף ומתי הוא מתגלה כקריטי?

מוגש מטעם מגדל

12.4.2021 / 9:57

כל נהג בישראל חייב לעשות ביטוח חובה, אולם כדי להיות רגועים באמת, במקרה של תאונה, אסון טבע, גניבה ועוד - מומלץ מאוד להצטייד גם בביטוח מקיף. הנה כמה דברים שפשוט חייבים לדעת בנושא

מכוניות. ShutterStock
יש דברים שפשוט חייבים לדעת/ShutterStock

אחת הקניות המשמעותיות ביותר שאנחנו עושים בחיים היא קניית רכב חדש. בין אם אנחנו מקבלים אותו מהניילונים או בוחרים לרכוש יד שנייה, ברור לכולנו שיש משהו שפשוט אי אפשר בלעדיו - ביטוח. כאן, מתגלה לנו עולם ומלואו.

מעבר לביטוח החובה, אשר כשמו כן הוא, חובה לכל מי שבבעלותו רכב, הרי שהביטוח המקיף יכול להתגלות כקריטי במיוחד ברגע האמת ולכן מומלץ מאוד לא לוותר עליו. אבל מה הוא בדיוק הביטוח המקיף? הנה כמה דברים שאתם חייבים לדעת.

1) מה ההבדל בין ביטוח חובה לביטוח מקיף?

ביטוח חובה - כל נהג מחויב על פי חוק להחזיק בו והוא נועד לכסות נזקי גוף שנגרמים לנהג, לנוסעים או לעוברי אורח אם אלו נפגעים במקרה של תאונת דרכים. זהו הביטוח הבסיסי ביותר והוא אכן, בסיסי בלבד.

ביטוח מקיף - את החשיבות שלו אפשר ללמוד מעצם שמו. הביטוח המקיף למעשה מקיף עבורנו את כל אותם דברים שלא נכנסים בביטוח החובה, כמו נזק שנגרם לרכב משיטפונות, הצפות, רעידת אדמה, שריפה או אסונות טבע אחרים. באופן יומיומי יותר (לצערנו), הביטוח המקיף רלוונטי למקרים של השחתת הרכב, פריצה, גניבה ועוד. חשוב - הביטוח המקיף מכסה אתכם גם אם אתם אשמים בנזק, וגם אם גורם אחר אשם.

וואלה ביטוח בעד 50% הנחה בביטוח הרכב. לקבלת הצעה >
בהתאם לתנאי הפוליסה

מחשבון ביטוח רכב. ShutterStock
מה ההבדל בין הביטוחים?/ShutterStock

2) מתי מתגלה חשיבותו הרבה של הביטוח המקיף?

נניח, לא עלינו, שנקלעתם לתאונת דרכים בה פגעתם ברכב אחר בצורה משמעותית. לשמחת כל המעורבים, איש לא נפגע בתאונה, אבל ללא ביטוח מקיף, אתם עלולים למצוא את עצמכם ניצבים בפני הוצאה כספית גבוהה במיוחד עבור תיקון הרכב שלכם, כמו גם הרכב שפגעתם בו.

במקרה כזה, נהג שמחזיק בביטוח מקיף יודע שחברת הביטוח תכסה את ההוצאות והוא לא יידרש להתמודד בעצמו עם תשלום פיצוי כספי גבוה, אליו כמובן לא ניתן היה להיערך מראש.

3) מה הביטוח המקיף מכסה?

תאונות דרכים - הסכנה השכיחה ביותר עבור כל מי שעולה על הכביש ביומיום.

נזקי טבע - אירועים בלתי צפויים שעלולים להוביל לנזק רב לרכבים שלנו.

גניבות - עוד אחת מהצרות הגדולות בישראל. הביטוח המקיף שומר עליכם גם במקרה שלרכב שלכם נגרם נזק כתוצאה מניסיון פריצה לא מוצלח אליו.

הרחבות שונות - במסגרת הביטוח המקיף אפשר גם לדאוג לשירותי גרירה, שמשות, כיסוי לפנסים ומראות, רכב חלופי במקרה של תאונה ואפילו הגנה משפטית בעת הצורך.

פריצה גניבה רכב רכבים שמשה חלקים ג'נטים. ShutterStock
הביטוח המקיף מכסה אתכם, מכל הכיוונים/ShutterStock

4) מה זה "ביטול השתתפות עצמית"?

"השתתפות עצמית" היא מונח שבטח שמעתם עליו אם יש לכם רישיון. מדובר בסכום שכל לקוח נדרש לשלם, במקרה שהוא תובע על תאונה. לכן, חשוב שתדעו שבביטוח המקיף קיים סעיף בשם "ביטול השתתפות עצמית" ואם תבחרו להשתמש בו, הרי שבתוספת של תשלום קבוע אתם יכולים לבטל את סעיף ההשתתפות העצמית וכך, אם אכן תיאלצו מתישהו לתקן את הרכב, בכל עלות שהיא - לא תידרשו לשלם את ההשתתפות העצמית.

5) אז האם אנשים אכן רוכשים כיום ביטוח מקיף?

בוודאי. רוב הנהגים בישראל מחזיקים בביטוח מקיף, מתוך הבנה שביטוח החובה איננו מספיק למי שמשתמש ברכב שלו ביומיום. את החשיבות הרבה ברכישת ביטוח מקיף אפשר לראות בימים אלו בין היתר דרך הדרישה הצוברת תאוצה ומבקשת מבעלי רכבים להתקין מערכות מיגון למניעת פריצות, גניבות ונזקים אחרים.

לקבלת הצעה לביטוח הרכב לחץ כאן >

מוגש מטעם מגדל
3
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully