וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יותר כסף בחשבון: איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?

מוגש מטעם ביטוח ישיר

4.7.2021 / 14:48

לתת למומחי השקעות לנהל את החסכונות שלכם, לשלם דמי ניהול נמוכים ולמשוך את הכסף בכל מועד שתבחרו. נשמע טוב מכדי להיות אמיתי? לא אחרי שתכירו את חיסכון ישיר של ביטוח ישיר

חיסכון אונליין. ShutterStock
חיסכון אונליין/ShutterStock

תוכניות חיסכון הן נושא קצת מפוספס בחברה בה אנחנו חיים. אפשר לדמות אותן אולי לריצה למרחקים ארוכים: כולנו יודעים שזה יאפשר לנו עתיד יותר טוב, אבל הרבה יותר קל לנו להישאר כרגע בבית ולבהות בעוד סדרה בנטפליקס.

ההבדל? בניגוד לריצה, בשביל להתחיל לחסוך בכלל לא צריך לצאת מהבית. יותר מזה, אם אנחנו לא נתחיל לרוץ, אף אחד לא ירוץ עבורנו, ואילו כאשר אנחנו חוסכים באמצעות שוק ההון, הכסף ימשיך לעבוד גם אם לא נעשה דבר.

אפשר להמשיך עם דימויים מעולם הריצה אבל העיקרון מובן - חיסכון הוא קל, וגם לא דורש מאמץ או מומחיות מיוחדת. עכשיו נשאר רק להמשיך לקרוא את הכתבה ולהבין למה פוליסת "חיסכון ישיר" של ביטוח ישיר היא הדרך הטובה ביותר לחסוך, כדי שהכסף שלכם יעבוד עבורכם.

מה זו פוליסת חיסכון?

המילה פוליסה עלולה לבלבל מעט, אבל בעיקרון מדובר בתוכנית חיסכון גמישה, שמאפשרת לכל אחד להשקיע בשוק ההון ברמות סיכון שונות, כאשר הכסף מנוהל על ידי חברות הביטוח במקום על ידי בתי השקעות או הבנקים.

אז מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לתוכניות החיסכון השונות?

יש מספר הבדלים משמעותיים בין תוכניות החיסכון של בתי ההשקעות והבנקים לבין פוליסת החיסכון של ביטוח ישיר, כאשר היתרונות הברורים הם לטובת פוליסת החיסכון.

בכל הקשור לדמי ניהול, בתי ההשקעות אוהבים להשתמש בעיקרון "מה שיקר שווה איכות" או לחילופין "מה שזול הוא בעצם יקר". כך הם מצדיקים את דמי הניהול הגבוהים שהם גובים מהלקוחות שלהם. העניין הוא שבמקרה של חיסכון - זול הוא פשוט זול. דמי הניהול מחושבים כאחוז מהצבירה ולכן ככל שתשלמו פחות דמי ניהול, יישאר לכם יותר כסף בקרן.

דמי הניהול הממוצעים כיום בשוק עומדים על 1.1% מהסכום שנצבר בכל שנה, ואילו דמי הניהול בפוליסת החיסכון של ביטוח ישיר לעומת זאת, עומדים 0.55% בלבד. מדובר בפער עצום וזול משמעותית ממה שנהוג בשוק, והמשמעות היא שנשאר לכם יותר כסף בקופה.

חשוב להדגיש שהפערים בדמי ניהול לא נובעים מהבדלי מומחיות או אסטרטגיית ניהול השקעות עדיפה. פשוט בביטוח ישיר כל התהליך נעשה בצורה דיגיטלית וישירה, כזו שמדלגת על הצורך בכוח אדם מיותר ודמי תיווך של סוכנים. החיסכון עובר ישירות ללקוחות, שנהנים מדמני ניהול נמוכים והכסף שלהם עדיין מנוהל על ידי מנהלי השקעות מומחים.

איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?.
איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?

כמה כסף צריך להשקיע כדי להתחיל לחסוך?

ביטוח ישיר שמה לעצמה למטרה להוריד כמה שיותר חסמים, כדי לאפשר לכל אדם לחסוך באמצעות הכלים המתקדמים של שוק ההון. בתי השקעות ובנקים מבקשים סכום מינימלי של 300 אלף שקל או הפקדה של 70 אלף ש"ח בשנה, רק כדי שתוכלו לפתוח אצלם תוכנית חיסכון. בביטוח ישיר לעומת זאת, אפשר להפקיד גם 200 ש"ח בהוראת קבע חודשית, או להפקיד באופן חד-פעמי 5,000 ש"ח כדי להתחיל לחסוך. כמובן שהסכומים גמישים וניתנים להגדלה עם השנים, בהתאם לכמות כסף הפנוי שלכם.

האם אפשר למשוך את הכסף בכל שלב?

החיסכון המומלץ הוא לעתיד הרחוק, אבל לפעמים מסיבות שונות אנחנו זקוקים לכסף באופן מיידי. בפיקדון בנקאי למשל, רמת הנזילות נמוכה מאוד - כלומר, יש תחנות יציאה מוגדרות מראש וכל חריגה מתחנה שכזו תלווה בקנס כספי, שעלול להגיע לגובה כל הרווח שנצבר על אותה תקופה.

בביטוח ישיר לעומת זאת, הנזילות גבוהה וניתן למשוך את הכסף בכל מועד וללא קנס. כך אנחנו יכולים להיות בטוחים שהכסף שלנו ממשיך לצבור תשואה, אבל גם זמין כאשר נזדקק לו.

מה קורה אם רוצים לעבור בין מסלולי השקעה?

כאשר משקיעים בשוק ההון, יש אפשרות לבחור בין מספר מסלולי השקעה, שההבדל העיקרי ביניהם הוא רמת הסיכון. כלל האצבע פשוט: ככל שרמת הסיכון גבוהה יותר - כך האפשרות לרווח גבוהה יותר, אבל התיק יותר תנודתי. ככל שרמת הסיכון נמוכה יותר - האפשרות לרווח נמוכה יותר, אבל התיק יותר סולידי.

בהקשר זה אין באמת מסלול השקעה נכון - מסלול מנייתי נחשב לרמת סיכון גבוהה יותר מאשר מסלול אגרות חוב ממשלתיות למשל. החוסך מחליט באיזה מסלול הוא מעוניין, על פי הרצונות, הצרכים והמאפיינים שלו. את הבחירה במניות הספציפיות או באגרות החוב המרכיבות את פוליסת החיסכון מבצע עבורכם מנהל ההשקעות מומחה.

חשוב לדעת שישנם מקומות בהם תצטרכו לשלם עמלה ומס על מעבר בין מסלולי השקה. בביטוח ישיר לעומת זאת, שינוי מסלול השקעה אינו כרוך בעלות נוספת.

מהו זמן החיסכון המומלץ?

זמן החיסכון אמור כמובן להתאים לצרכים ולשרת את המטרות שלכם. חשוב לזכור בהקשר הזה שזמן החיסכון משפיע על אופי המסלול - מסלול מנייתי הוא תנודתי יותר ולכן נכון לטווח הארוך.

למה כדאי להתחיל לחסוך בדיגיטל?

היום קל ופשוט מאי פעם לחסוך. לא צריך להגיע לבנק, לחכות בטלפון ליועץ השקעות או לחסוך שנים כדי שנוכל להשקיע בשוק ההון. חברת ביטוח ישיר הפכה את כל תהליך החיסכון לדיגיטלי ומאפשרת לכל אחד לפתוח, לנהל ולעקוב אחרי תוכנית החיסכון שלו באינטרנט. כך היא יכולה לחתוך עמלות של סוכנים ולצמצם בעלויות של כוח אדם מיותר. את החיסכון היא מעבירה ישירות ללקוחות שלה. פשוט נכנסים לאתר של ביטוח ישיר, בוחרים מסלול השקעה, ומתחילים לחסוך. רוצים בכל זאת לדבר עם נציג? אנשי השירות בחיסכון ישיר תמיד ישמחו לעזור.

איפה הכי משתלם לפתוח תוכנית חיסכון?

זוג צעיר מחשב חישובים פיננסיים. ShutterStock
זוג צעיר מחשב חישובים פיננסיים/ShutterStock
מוגש מטעם ביטוח ישיר
2
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully