וואלה!
וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מגיע לכם תו חניית נכה? ככה תשיגו אותו בלי בירוקרטיה

מוגש מטעם א.ד. הזכויות בע"מ

5.7.2021 / 11:29

עשרות אלפי נכים מגישים בקשת לתו נכה אך כמחצית מהבקשות נענות בסירוב - ופעמים רבות זה בשל התהליך הבירוקרטי הארוך והמבלבל. לפני שאתם מוותרים על הזכויות שלכם בשל התיסכול - כדאי שתדעו שיש פתרון

עשרות אלפי נכים בישראל פונים לאגף הרישוי במשרד התחבורה בכוונה לקבל תו נכה. נתון זה לא מפתיע בהינתן העובדה כי שיעור האנשים עם מוגבלות מהאוכלוסייה הישראלית הבוגרת (בני 20 ומעלה) הוא 22%, כאשר כמעט ממחציתם מעידים על קושי רב בהליכה עד כדי אי מסוגלות לצעוד כלל*.

רכב חונה בחניית נכים. א.ד. הזכויות בע"מ,
מהי הדרך המהירה ביותר אל עבר החניה הייעודית לנכה הזקוק לה?/א.ד. הזכויות בע"מ

הבקשות מוגשות לוועדה ייעודית שבראשה עומד רופא, ושם נקבעת הזכאות לקבל התו על פיה כל אדם אשר מתקשה בניידות בגלל מצבו הבריאותי ולאור זאת עלול לסכן את מצבו הבריאותי - זכאי לקבל תו נכה. על אף זאת, מהנתונים עולה כי כמעט מחצית מהבקשות של הפונים נענות בסירוב.

למי מכם שהתנסה בפרוצדורה הבירוקרטית, ודאי יודה כי מדובר בהליך ארוך שמצריך הגשה של מסמכים רבים, אישורים ואסמכתאות ובעיקר המון סבלנות. על כן, בהרבה מקרים של סירוב הבקשה לתו, ניתן להסיק כי אחד המסמכים שצורף לא היה נכון או הותיר מקום לספק, גם אם לא כך המקרה. סירוב הבקשה מייצר המון תסכול בקרב הפונים ומוסיף על הקושי היומיומי איתו הם נאלצים להתמודד.

אחד מהפתרונות הבולטים ביותר בתחום בשל סיכויי ההצלחה שלו, הוא ביצוע התהליך הבירוקרטי דרך חברת "הזכויות", אשר לה ניסיון רב של שנים בליווי לקוחותיה מהרגע הראשון בהליך ועד קבלת התו. מומחי החברה הם האחראיים על הטיפול בהליכים הבירוקרטיים אל מול הרשויות, ולכן הדרך בה פועלת החברה מפחיתה את ההתנהלות המסורבלת של מגישי הבקשה, ומבטיחה את הסיכויים לקבלת תו הנכה לחניה וחידושו לכל החיים ללא כל עלות נוספת.

היעזרות בחברת "הזכויות" מייעלת את התהליך ומזרזת את קבלת התו לחניה, מונעת עיכובים נוספים וסוללת את הדרך המהירה ביותר אל עבר החניה הייעודית לנכה הזקוק לה.

אל לכם לשכוח כי גם בהליכים בירוקרטיים מסובכים, אינכם לבד. מירב מומחי התחום עומדים לרשותכם כל העת, ויעשו הכל כדי שתזכו לקבל את הזכויות שלכם.

*הנתונים מובאים מתוך הסקר החברתי של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה לשנת 2018

מוגש מטעם א.ד. הזכויות בע"מ
1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully