התקף לב: איך מונעים ומה עושים במקרה והוא בכל זאת מופיע

גיל, הרגלי חיים לא בריאים וגנטיקה עלולים להעלות את הסיכון להתקפי לב. מנוי לשחל המספקת שירותי גילוי מוקדם וטיפול בבעיות לב יסייע לכם להיות עם היד על הדופק - כעת במבצע שווה במיוחד

מוגש מטעם שחל
24/08/2021
טיפול בבעיות לב(צילום: ShutterStock)

זה קורה מסביבנו יותר ויותר. החבר מהעבודה בן ה-60 שחטף התקף לב והגיע ברגע האחרון לטיפול מציל חיים. השכנה הנחמדה, שלא שמה לב לסימנים, עד שכמעט היה מאוחר מדי. וכן, יש גם את אלה, שמרוב הדחקה ופחד והתעלמות מרחשי ליבם- סיפרו לעצמם שזה תיכף יעבור, שזה שום דבר, ושזה כנראה משהו שהם אכלו, או חוו, או... וכשללב לא נותרה ברירה והוא הדליק את כל נורות האזהרה- הם "הורידו את השאלטר" על ההיגיון הבריא והמשיכו לא לרצות לדעת ובטח לא לטפל. לצערנו, חלק מהם כבר לא איתנו. וחבל. כי בקלות ובנוחות, יתכן והאסון הזה יכול היה להימנע. וזה באמת שברון לב. לא רק לכם, אלא גם למשפחה שלכם.

אם אתם מרגישים ברגע זה, צורך עז להפסיק לקרוא, וחשים מועקה ממה שקראתם עד כה, זה בדיוק הסימן שלכם להמשיך.

כשאנחנו מפחדים לדעת, זה אומר, לרוב, שיש לנו חשש מסוים שאנחנו לא רוצים לאשש, לא רוצים להתמודד איתו, רוצים לטמון את הראש בחול ולחכות שהסערה תחלוף. רק שבכל הנוגע לענייני הלב - לברוח, עלול להיות גזר דין מוות, בעוד שלהיות עם היד על הדופק, יכול להעניק לכם איכות חיים להרבה מאוד שנים. אז כדאי להיות עם היד על הדופק ולהצטרף לשירותי שחל שכבר 30 שנה עונה 24/7 על 150,000 פניות בשנה של אנשים כמוכם שהחליטו לא לשחק עם הלב שלהם, אפילו לא קצת.

למי נכון לעשות מנוי בשחל? הסירו דאגה מלבכם, מיד תדעו הכל

זה לא רק עניין של גיל או מגדר, לגנטיקה יש תפקיד מרכזי כמו גם לאורח החיים וההרגלים הלא בריאים שלנו. ועוד לא דברנו על עודף משקל, שומנים בדם, סכרת, יתר לחץ דם ומתח נפשי. כמה נתונים מדירי שינה: 58% מהתקפי הלב, מתרחשים לפני גיל 65. גברים חולים במחלות לבביות יותר מנשים, כאשר נשים נחשפות למחלה כעשור מאוחר יותר מהגברים, אלא שיותר קשה לאבחן אותן והסיבוכים אצלן גדולים יותר.

כשאתם מנויים בשחל- אתם קודם כל עוברים ממצב של סטרס וחרדה למצב של רוגע וביטחון. החששות, הפחדים ורחשי הלב שלכם מופקדים בידיים האמונות והמקצועיות של הצוות הרפואי של שחל. הטכנולוגיה המתקדמת בעולם העומדת לשירות שחל מעניקה לכם את היתרון הקריטי- חסכון בזמן. זמן, במקרה של אירוע לבבי- הוא עניין של חיים או מוות.

הידיעה הברורה, שבכל רגע נתון, ומכל מקום, יש איש רפואה מקצועי, מיומן ומנוסה ששומר עליכם ונותן סיוע מידי, היא ידיעה שמשנה חיים, תרתי משמע. בין אם אתם טרום האירוע ובין אם לאחר אירוע לבבי. להיות מנוי בשחל, פירושו לתפוס את הסימנים לפני שהם מתפתחים לאירוע. לחסוך זמן יקר של עד שעתיים וחצי! שזה הרבה מאוד זמן במקרים כאלה, ולקבל את הטיפול הטוב ביותר ברגע הקובע, ולא חלילה, מאוחר מדי.

כשאתם מנויים בשחל- הרפואה המתקדמת ביותר, נמצאת אתכם ואצלכם בבית. החל משירות מוקד רפואי מרחוק, המתמחה ברפואת חירום בתחום הלב והמוח- גורם רפואי מדבר אתכם ישירות, מאבחן אתכם על המקום- מרחוק, כולל בדיקת א.ק.ג. ובדיקות נוספות ומחליט מידית על המשך טיפול.

במקרה הצורך - ניידת טיפול נמרץ (בכפוף לפריסת ניידות), שפועלת בדומה לבית חולים נייד מגיעה אליכם מידית כשהיא מאוישת על ידי רופא ופרמדיק, המעודכנים לפרטי פרטים בתיק הרפואי שלכם. הניידת מצוידת במכשור טכנולוגי נחוץ, כולל ערכות לזיהוי או שלילת התקף לב ובמידת הצורך הצוות מתחיל את הטיפול מציל החיים בו במקום, הרבה לפני הגעתכם לבית החולים.

כשאתם מנויים בשחל- צוות שחל מלווה אתכם גם בעת הגעתכם לבית החולים, ומקצר משמעותית את זמן הקליטה והאבחון. כדי לוודא שאתם מקבלים את השירות הטוב והמהיר ביותר, הניידות של שחל מצוידות היטב במטרה לשמור על הסטנדרטים הרפואיים והשירותים הגבוהים ביותר. והן כמובן מאושרות על ידי משרד הבריאות..

כשאתם מנויים בשחל - אין צורך להתלבט אפילו לרגע, אם מה שאתם חשים הוא מסכן חיים או לא, אם לחכות או להזמין אמבולנס. ברגע שמתחיל חשש כלשהוא, ולו הקטן ביותר, אתם מרימים טלפון לשחל ומתחילים את האבחון בו במקום.

זכרו- בדרך כלל ההבדל בין לאירוע לבבי קשה, המשנה חיים, או חלילה קטלני- לבין אירוע קל, המאפשר המשך אורח חיים נורמלי, הוא מהירות התגובה. זמן ההתלבטות הוא קריטי.

אז לפני שיכאב לכם הלב על שיכולתם למנוע את התקף הלב על כל הכרוך בכך, טלפנו לשחל והם יתאימו לכם, בסבלנות ורגישות, את המנוי הנכון לכם, בתנאים הטובים ביותר ובגמישות הגבוהה ביותר. אל תחכו או תדחיקו. חבל, החיים יפים וכדאי למצות אותם.

ועכשיו, הטבה לזמן מוגבל - עושים מנוי לשחל טלרפואה ומקבלים לחצן שחל נייד במתנה.

  • התקף לב
  • שחל
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully